Nejen dětství je plné otázek

Pro koho? Pro děti a dospělé ve věku 6–99 let

Na jak dlouho? 30–⁠60 min

Co k tomu potřebuji? Barvy, štětce, pastelky, fixy, voskovky, fotografický nebo malířský váleček, ideálně velké papíry

Jednou z pozitivních věcí posledních týdnů byl pro mnoho lidí častější výskyt v přírodě. Člověk potkával jiné lidi v krajinách, které dříve nikoho nelákaly. Díky uzavření tradičních míst setkávání i profláklých cílů výletů bylo možné si do hlavy uložit nový výhledy a horizonty.

Právě díky všem krajinám nahraným v našem mozku vidíme pak krajiny i ve skvrnách na zdi, v dlani ruky a všude možně i nemožně. A podobně krajinu vytváří i malíř Patrik Hábl. Spoustu takových „krajin mysli“ mohli diváci vidět na jeho výstavě Transformace krajiny v roce 2013 v DOXu - často využívá přirozené tekutosti a zasychání barvy nebo při malování používá jiné materiály než štětce, třeba různé válečky, barvu rozfoukává aj. Spoustu další děl od Patrika najdeš na jeho webu.

Na těchto dvou fotkách s názvem Istanbul a New York – poznal bys na nich města? Nebo bys poznal denní dobu? Jaká je na nich nálada, počasí? Fotky přímo souvisí s úkolem v pracovním listu – podívej se na něj a zkus vytvořit vlastní obraz! Možná budeš také (stejně jako Patrik Hábl) vytvářet různé varianty – za oknem je tolik možností...

Nepřestávejte tvořit

A kdo se na to má dívat?

Venku je jaro a hřiště by mohla být plná, ale… Nemůžou si pořádně hrát ani dospělí, které “hraní si” živí – herci, umělci, sportovci. Dokážeš si představit sport bez diváků? Který sport diváky nepotřebuje?

Lék na všechno

Venku nastávají první uvolnění, jako když se trochu spustí rýma – ještě ne zdraví, ale změna vítaná. Při dlouhém čekání na vakcínu se však objevují i nové komplikace. Co všechno dovede člověk léčit lékem?