Nejen dětství je plné otázek

Pro koho? Pro děti a dospělé ve věku 9–99 let

Na jak dlouho? 30–⁠60 min

Co k tomu potřebuji? Tužky, pastelky, fixy, voskovky, papíry, nůžky, lepidlo, staré noviny a časopisy

Tata Bojs je kapela z Hanspaulky a první koncert měli bojs v tělocvičně své základky před více než 30 lety! Dnes jsou zavřené základní školy i se svými tělocvičnami a kapely hrají koncerty úplně jinak, než před letošním březnem. 

Výstavou TATA 30JS k výročí 30 let kapely v DOXu se táhly celou galerií kilometry kabelů a začínaly právě u piana na obrázku. Vedly diváka a posluchače kolem předmětů a objektů, které patřily ještě nedávno úplně samozřejmě k hraní Bubliny, Mardoši a dalších členů kapely. Ale situace se změnila a pokud se nevrátí zpátky, budou časem z předmětů podobně záhadné věci, jaké potkává většina lidí třeba ve starých kostelech. Předměty z rituálů, které jsou už pro spoustu z nás neznámé.

Velkým bohatstvím téhle kapely ale byla vždy všestranná kreativita. “Bublina” Milan Cais dokázal využít své výtvarné nadání a vzdělání i preciznost, “Mardoša” zase svou hravost a sběratelské vášně v mnoha oblastech včetně slov. Nakrmte svou tvořivost a určitě se podívejte na jejich videoklipy. A až se pustíte do práce na pracovním listě, zkuste si broukat tak dlouho, dokud vás někdo neukončí.

Nepřestávejte tvořit