Tmání

11. 11. 2022 – 12. 2. 2023

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Jak to funguje? VR instalace je součástí našeho výstavního prostoru, navštívit ji můžete kdykoliv během otvírací doby galerie. Film promítáme vždy v celou a v půl, první projekce v 12.30 a poslední v 17.00. Kapacita je 4 místa na jeden časový slot. Místo na projekci lze rezervovat pouze osobně u kustodů před vstupem do instalace. S nasazením VR brýlí pomáhají divákům kustodi a instruují je o jejich používání.

Jak dlouho trvá? 25 minut

Jak je to se vstupným? Projekci je možné navštívit s platnou vstupenkou do galerie. Vstupenku si můžete zakoupit na místě nebo online.

Centrum současného umění  DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Co se děje v hlavě mladého člověka, který prožívá depresi? A existuje cesta, jak se dostat z těchto stavů ven? O tom vypráví autobiografický animovaný snímek Tmání, který k zobrazení autentických zážitků využívá virtuální realitu. V tematické výtvarné instalaci v DOXu jsou návštěvníkům k dispozici čtyři VR brýle. Stačí si je nasadit, usednout do speciálních křesel a vydat se tak do vesnice jménem Tmání.

Na cestě do „temné noci duše“ provází diváky hlavní hrdina Ondřej. Spolu s ním se lidé prochází interaktivním příběhem, mohou se doslova dotknout jeho světa a podat hrdinovi pomocnou ruku. Film umožňuje na chvíli zažít a pochopit, jaké to je žít s touto nemocí, a jaké mechanismy mohou lidé s depresí využít, aby se cítili lépe.

Snímek Tmání režiséra Ondřeje Moravce, výtvarnice Báry Anny Stejskalové a producentky Hany Blaha Šilarové byl vybrán do soutěžní sekce Venice Immersive na MFF v Benátkách. Českou premiéru ohlásil film v soutěžní sekci na MFDF v Jihlavě.

DOX je první institucí, která nabízí projekce filmu Tmání široké veřejnosti. Uvedení snímku doprovází i speciální vzdělávací programy pro školy.

Producent a koproducent filmu

Pořadatel