DJ Kurátor: Bolest těch druhých

8. 12. 2022 – 14. 5. 2023

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro širokou veřejnost | pro studenty 2. stupně ZŠ a SŠ (vhodný doplněk výuky VV, mediální výchovy, OV/ZSV, ČJ)

Jak dlouho trvá? 120 min 

Jak? Program vám připravíme naživo přímo v DOXu, nebo připravíme online verzi. (V online variantě počítač připojený na internet s mikrofonem a kamerou.)

Kolik stojí pro školní skupinu? 100 Kč/osoba při skupině od 10 do 25 osob | pedagogický doprovod zdarma  

Kolik stojí pro jakoukoli jinou skupinu? 240 Kč/osoba při skupině od 5 do 15 osob

Jak a kdy objednat? Rezervace a další informace na skoly@dox.cz nebo na 295 568 104 | program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem

Storno? Zrušení objednaného programu nejpozději jeden pracovní den předem, jinak účtujeme storno poplatek 500 Kč

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Vzdělávací program ze stálé nabídky ROLE (V) UMĚNÍ k výstavě Bolest těch druhých

role „kurátor“

Vzdělávací program DJ Kurátor seznamuje žáky s rolí kurátora v provozu současného umění. Výstava Bolest těch druhých otevírá téma utrpení a jeho zprostředkování jazykem umění. A tento vzdělávací program se zaměřuje především na ono zprostředkování – co, jak, kde?

Umění není hračka, kterou si lidé vytvořili, aby se nenudili. Umění je specifický jazyk, kterému se celý život učíme - tak jak mluvíme svou mateřskou řečí, můžeme mluvit i jazykem umění. Kurátor je průvodcem, který se nám snaží pomoci tomuto specifickému jazyku porozumět. Jeho volba, výběr nás omezuje, ale zároveň posouvá. Cílem programu DJ Kurátor je poukazovat na důležitost výběru a volby.

Výstava Bolest těch druhých přináší na první pohled nepříjemné a náročné téma. Bolest. Lze probudit soucit? Jak lze zprostředkovat utrpení, které je pro ty, kteří ho sami nezažili, nepředstavitelné? A ve výstavě i během programu si můžeme klást otázku – nevede tolik bolesti pohromadě jen k apatii a nezájmu? A zde už je jen kousek od problematiky tohoto tématu v médiích a jeho působení na příjemce. Pokusíme se toto všechno prozkoumat prostřednictvím našeho výběru a volby.

Úvodní prezentaci doplní interaktivní prohlídka, v rámci které budou mít žáci možnost vymýšlet vlastní verzi výstavy s cílem přinést nám jiný, autentický pohled na téma bolesti a lítosti.

Překvapte rodinu i kamarády a připravte jim netradiční odpoledne nebo poznejte své kolegy v jiných rolích – tento program si můžete objednat jako rodinný workshop či teambuilding. Více informací