#Datamaze: Peer programy

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ (vhodný doplněk výuky mediální výchovy, OV/ZSV, ČJ)

Jak dlouho trvá? 90–120 min

Jak? Program vám připravíme naživo přímo v DOXu, nebo připravíme online verzi.

Co budete potřebovat? V online variantě počítač připojený na internet s mikrofonem a kamerou.

Pro kolik osob? 10–25 účastníků pro školní skupinu

Kolik stojí? 100 Kč/osoba pro skupinu od 10 do 25 osob | pedagogický doprovod zdarma

Jak a kdy objednat? Rezervace a další informace na eliska.pychova@dox.cz | program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem

Storno? Zrušení objednaného programu nejpozději jeden pracovní den předem, jinak účtujeme storno poplatek 500 Kč

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Peer programy jsou vzdělávací workshopy určené studentům 2. stupně ZŠ a SŠ, které jsou vedeny samotnými studenty. Peer education, neboli vrstevnické vzdělávání, vychází z předpokladu, že se studenti přirozeně líp ztotožňují s osobou, která je jim blízká či už zájmy, věkem nebo sociálním zázemím. Lektorem se tak stává odborně proškolený vrstevník, který s posluchači sdílí podobné situace v digitálním světě. Tato forma programu tak narušuje tradiční formát lektorské autority a umožňuje přirozenější sdílení a výměnu znalostí mezi studenty a jim věkově blízkým lektorem. 

Formou peer to peer nabízíme následující programy:

#Datamaze: Data Detox
V rámci této přednášky si ukážeme, jak je možné se na internetu více anonymizovat, a budeme společně hledat odpovědi na otázku, proč je to pro nás vlastně důležité.

#Datamaze: Fake it!
Cílem vzdělávacího programu je zamyslet se studenty nad významem přetvářky v našem životě. Důkladně prozkoumáme termín „fake“, abychom lépe připravili své kritické myšlení na realitu, ve které bude stále těžší a těžší rozlišit mezi pravým a falešným, skutečným a syntetickým.

#Datamaze: Kouzelník design
Ve workshopu se zaměříme na nemateriální design virtuálního rozhraní a na to, jak na nás působí. Budeme uvažovat o tom, kdy je pro nás užitečný a kdy se stává nástrojem, který manipuluje naší pozorností a uvažováním o tom, co vidíme před sebou na obrazovce.
 

Centrum DOX při přípravě a realizaci peer programů v rámci projektu #Datamaze spolupracuje s neziskovou organizací Linkin Sphere z.s., která se zaměřuje na programy kyber-prevence pro mateřské, základní i střední školy a gymnázia v České republice.

Partner projektu