Programy pro pedagogy

Pedagogové plní klíčovou úlohu při přenášení inspirativních podnětů a témat z Centra DOX do každodenní výuky ve škole. Proto několikrát ročně pořádáme pedagogické workshopy a nabízíme prostor pro různé vzdělávací konference.
 

Vzdělávejte (se)

Přirozeně umělé dopoledne pro učitele*ky

Workshop pro pedagogy a další zájemce z řad veřejnosti vychází z osvědčené možnosti zažít si program pro studenty na vlastní kůži. Připravili jsme dvojici programů využívající rozšířenou realitu, interaktivní prostředí designu a uměleckých děl.


Během příběhu

Zažijte na vlastní kůži originální metodiku vzdělávacího programu pro školní skupiny. Kromě skvělé příležitosti sdílet osobní i profesní zkušenosti poznáte i jedinečnou výstavu čínského exilového umělce jménem Badiucao.


Škola v DOXu: Život s algoritmy

Workshop pro pedagogy a další zájemce z řad veřejnosti vychází z osvědčené možnosti zažít si program pro studenty na vlastní kůži. Dvě dlouhodobě spolupracující instituce připravily dvojici programů s následnou reflexí.


Využijte materiály
do své výuky

Mapa společenských stereotypů

Naše mapa je pokusem odhalit a zpracovat zažité představy, předsudky a „nálepky“. Skutečnost je zajímavější a inspirativnější a stojí za to ji osvobodit z našeho leckdy omezeného vnímání.
 

Stáhnout mapu stereotypů

Hurá, chyba

Vzdělávací program využívá metodiku Heroic Imagination Project profesora Philipa Zimbarda. Stáhněte si metodické pokyny i materiály pro studenty.
 

Stáhnout materiály pro studenty
Stáhnout metodické pokyny

Data detox

Interaktivní příručka, která navádí k zamyšlení nad různými aspekty digitálního života, od profilů na sociálních sítích až po hesla, a nabízí jednoduché aktivity jako inspiraci k zamyšlení i ke hře.
 

Stáhnout příručku

Návaznost vzdělávacích programů Centra DOX na Rámcové vzdělávací programy

Objevte program pro vaši třídu nebo skupinu.

Zjistit více

Nebyli jste s námi offline? Podívejte se online