Programy pro pedagogy

Pedagogové plní klíčovou úlohu při přenášení inspirativních podnětů a témat z Centra DOX do každodenní výuky ve škole. Proto několikrát ročně pořádáme pedagogické workshopy a nabízíme prostor pro různé vzdělávací konference.
 

Vzdělávejte (se)

Z jiné stránky: KAFKAesque

Workshop pro pedagogy k výstavě KAFKAesque představí program pro školní skupiny, který umožňuje zažít sdílení příběhů. Zažijte vzdělávací program na vlastní kůži s komentovanou prohlídkou výstavy.


DJ Kurátor: Infamous Beauty

Pedagogický workshop k výstavě amerického umělce Andrese Serrana Infamous Beauty vás seznámí s rolí kurátora v současném umění. V širším smyslu pak ukazuje kurátora jako zásadní postavu při jakékoliv tvorbě informace.


Empatie jako nástroj a cíl

Zažijte příběh tak, jak s ním pracuje mezinárodní projekt Narrative 4. Pro pedagogy jsme připravili přednášku irských lektorů metodiky Narrative 4 a diskuzi.


Využijte materiály
do své výuky

Mapa společenských stereotypů

Naše mapa je pokusem odhalit a zpracovat zažité představy, předsudky a „nálepky“. Skutečnost je zajímavější a inspirativnější a stojí za to ji osvobodit z našeho leckdy omezeného vnímání.

Stáhnout mapu stereotypů
Stáhnout metodický materiál pro pedagogy

Úhel pohledu

Výukové aktivity navazují na vzdělávací programy pro školy k výstavě Úhel pohledu primárně určené žákům II. stupně a studentům středních škol.

Stáhnout metodické materiály
Stáhnout pracovní list

Hurá, chyba

Vzdělávací program využívá metodiku Heroic Imagination Project profesora Philipa Zimbarda. Stáhněte si metodické pokyny i materiály pro studenty.
 

Stáhnout materiály pro studenty
Stáhnout metodické pokyny

Data detox

Interaktivní příručka, která navádí k zamyšlení nad různými aspekty digitálního života, od profilů na sociálních sítích až po hesla, a nabízí jednoduché aktivity jako inspiraci k zamyšlení i ke hře.
 

Stáhnout příručku

Návaznost vzdělávacích programů Centra DOX na Rámcové vzdělávací programy

Objevte program pro vaši třídu nebo skupinu.

Zjistit více

Nebyli jste s námi offline? Podívejte se online