Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem
Pro koho? Pro širokou veřejnost | žáky 7. až 9. tříd ZŠ, studenty SŠ
Jak dlouho trvá? 120 minut
Jak? Naživo přímo v DOXu, nebo vám připravíme online verzi.
Co k tomu účastník potřebuje? Vlastní příběh (zadání bude upřesněno při rezervaci) a v online verzi počítač připojený na internet s mikrofonem a kamerou
Kolik stojí pro školní skupinu? 100 Kč/osoba při skupině od 10 do 25 osob | pedagogický doprovod zdarma
Kolik stojí pro jakoukoli jinou skupinu? 270 Kč/osoba při skupině 10 a více osob
Jak a kdy objednat? Rezervace a další informace na skoly@dox.cz nebo na 295 568 104 | program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě
Vzdělávací program využívající metodiky Narrative 4, úryvky děl současné irské literatury a obrazový materiál výstavy (Ne)moc.
Od vynálezu písma patří text a obraz k nejdůležitějším prostředkům, jak předat informace a prodloužit paměť. Před vznikem internetu byla nejrozšířenějším nosičem této paměti kniha. A kniha je jak stvořená k tomu, aby předávala příběhy. Textem, obrazy, jedním nebo druhým a taky prostorem, který nabízí. Ale otočme list.
Vyprávění, tak jak s ním pracuje mezinárodní projekt Narrative 4 a vzdělávací programy z linie Příběhem Centra DOX, umožňuje zažít sdílení příběhů s druhým člověkem způsobem, který vypadá na první pohled jednoduše – naslouchám a převyprávím. A právě v jednoduchosti je tu síla. Colum McCann, světoznámý irský spisovatel a zakladatel N4, tento koncept pojmenoval „radikální empatie“ a pomáhá najít porozumění všude tam, kde lidé prožívají život jinak a vidí svět z jiné stránky.
Základem zážitkového programu jsou vlastní autentické příběhy účastníků, přičemž autenticita je zásadní. Osobní příběh, zážitek z dětství, by měl být na téma „děti versus dospělí“ a maximálně 5 minut dlouhý. A protože je určený ke sdílení, každý účastník se může rozhodnout, zda zvolí příběh smutný, veselý, závažný, nebo odlehčený. Příběh si účastníci připraví předem.
Možnost vidět věci z jiné perspektivy se ukazuje obohacující na všech úrovních. Vztahujeme se tedy v tomto programu i ke světu současného umění – z aktuální výstavy využíváme vizuální umělecká díla a z domoviny Columa McCanna úryvky z předních děl irské literatury. Poznávat druhé a sebe sama z jiné stránky.
Výstava (Ne)Moc se koná u příležitosti předsednictví ČR v Radě EU.
Překvapte rodinu i kamarády a připravte jim netradiční odpoledne nebo poznejte své kolegy v jiných rolích – tento program si můžete objednat jako rodinný workshop či teambuilding. Více informací