#Datamaze: The Glass Room – Misinformace

Putovní výstava bez limitů

Jak? Výstavu vám pošleme a vy si ji sami můžete nainstalovat ve vaší škole nebo instituci.

Pro koho? Pro širokou veřejnost, primárně však žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ (vhodný doplněk výuky mediální výchovy, OV/ZSV, ČJ)

Jak dlouho trvá? Výstavu si můžete zapůjčit na dobu 1 měsíce.

Kolik stojí? Zapůjčení výstavy je zdarma. Budete hradit pouze náklady na dopravu při vrácení.

Jak a kdy objednat? Rezervace a další informace na  jana.gajdosova@dox.cz.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Poutavá instalace pro samostatné poznávání o datech a soukromí, kterou můžete snadno uspořádat v rámci své vlastní školy, knihovny nebo prostoru pro volnočasové aktivity.

Projekt #Datamaze vám nabízí příležitost realizovat výstavu v prostorách vaší školy, knihovny nebo kroužku a využít ji pro otevření dialogu se studenty o tom, jak tráví čas v digitálním prostředí. Putovní výstavu, kterou tvoří série 6 plakátů, si můžete zdarma zapůjčit na dobu 1 měsíce!

Na této výstavě se dozvíte, jak sociální sítě a internet změnily způsob, jakým vnímáme informace a reagujeme na ně. Seznámíte se s tradičními i novými taktikami ovlivňování na internetu, a s tím, jakou roli hrajeme my, uživatelé a spotřebitelé. Dozvíte se více o syntetické, tzv. deep fake budoucnosti, ve které bude ještě náročnější věřit našim smyslům a zdravému rozumu. A také vám umožní zamyslet se nad tím, jak na vás působí mobilní telefon a proč na něm trávíme tolik času. 

Výstavu je možné doplnit o workshop a to na téma datového detoxu, syntetických profilů nebo designových praktik webových stránek. Workshopy je možné realizovat online, osobně u vás nebo u nás v Centru současného umění DOX. Tyto programy realizujeme ve formátu peer programů, které vedou lektoři-vrstevníci.

Pokud máte ve škole aktivní studenty, které zajímá kritický přístup k digitálním technologiím a jejich dopad na naši společnost, je možné pro ně připravit celodenní workshop na téma Digitální budoucnosti a zprostředkovat jim tak dostatek informací, aby mohli s výstavou sami pracovat a sdílet tak získané vědomosti se svými spolužáky.

Putovní výstavu The Glass Room – Misinformace vytvořila mezinárodní nezisková organizace Tactical Tech, která spolupracuje s různými jednotlivci a organizacemi občanské společnosti, které se zaměřují na zkoumání dopadu současných technologií na naši společnost. Doposud se po celém světě uskutečnilo více než 230 akcí pod hlavičkou The Glass Room, které navštívilo přes 220 000 lidí. Bližší informace k výstavě najdete na stránkách The Glass Room Misinformace.

Partner projektu